Förbundsstyrelsen

Förbundsstyrelsen väljs en gång per år av Vi Ungas högst beslutande organ: Förbundsstämman. Styrelsens ansvarar för att utforma förbundets riktning och åsikt på nationell nivå, så att distrikts- och föreningsstyrelser ska kunna fokusera på de frågor som ligger närmre den konkreta verksamheten.

Du når hela förbundsstyrelsen genom att maila till styrelsen@viunga.se

Förbundsordförande
 

Tora Joby

Telefon: 073 930 09 52
tora.joby@viunga.se

 

 

 

 

Vice förbundsordförande

Bartosz Stroinski

Telefon: 076 782 10 67
bartosz.stroinski@viunga.se

 

 

 

 

Ledamot

Jenny Gudmundsson

jenny.gudmundsson@viunga.se 

 

 

 

 

Ledamot

Intisar Mahmood

intisar.mahmood@viunga.se

 

 

 

 

Ledamot

Ingela Geite


ingela.geite@viunga.se

 

 

 

 

Ledamot

Joel Kamvik

joel.kamvik@viunga.se

 

 

 

 

Ledamot och representant för Studieförbundet Vuxenskolan

Petra Pilawa
petra.pilawa@lrf.se

↑ Till toppen